Jak krok za krokem vymalovat dětský pokoj pro malou princeznu

Jak krok za krokem vymalovat dětský pokoj pro malou princeznu led, 1 2024

Úvod do malování dětského pokoje

Má drahá maminko, tatínku, nebo kdokoliv, kdo si právě říká: "Je čas osvěžit království naší malé princezny". Jste na správném místě. Víte, malování dětského pokojíku je jako vytváření malého zázraku. Menu je pestré: od pastelových odstínů až po výrazné barvy, které odrážejí osobnost vaší holčičky. Osvěžit pokojík pro vaší holčičku může být jedna z nejzábavnějších změn v domácnosti. Zbavte se té bledé modré z doby, kdy jste ještě nevěděli, koho čekáte a pojďme spolu vykouzlit pokojík, ve kterém bude vaše holčička snít o dalekých dobrodružstvích nebo si v pohodě přečíst pohádku pod peřinou.

Výběr tématu a barvy: Poslouchejte svou holčičku

Není to žádná věda – vždyť víte, že každá princezna má svůj vlastní styl. Nejdříve si sedněte s malou dámu a nechte ji povídat. Je možné, že má v hlavě třpytivou stopu po jednorožcovi nebo touží po stěně plné hvězd. Barva je klíčová; bude to růžová jako máčený cukr, nebo fialová jako večerní obloha? Věnujte pozornost tomu, co ona sama miluje, to je ten nejlepší způsob, jak zajistit, že se v pokojíku bude cítit dobře.

Testování barev a vzorků: Malý nábytek jako pokusný králík

Než půjdete natvrdo na stěny, nastražte past na zajíce. Vezměte malý kus nábytku, který už nechcete, nebo jen kousek dřeva, a vyzkoušejte na něm vybrané barvy. Nejenže uvidíte, jak barvy vypadají v denním světle a při světle zářivek, ale také můžete konzultovat s malou radou domácích kritiků. Tatínek Pavel možná nevidí rozdíl mezi korálkově růžovou a broskvově růžovou, ale věřte mi, oči vaší holčićky neunikne nic!

Malování krok za krokem: Příprava je půl vítězství

Základním klíčem ke krásnému pokoji je příprava. Pokud máte nábytek, který se nevejde pod chalupářskou čepici, zakryjte ho, ať nepřijde k úhoně. A stěny? Nic si nenamlouvejte, šmouhy a otisky prstů od maličké budou potřebovat více než jen setření. Umyjte je, opravte všechny trhliny a vyhladťte povrch, protože maličká si na každé nerovnosti najde cestičku pro svůj prstík. Páska kolem zárubní a okapů je nutností. Chcete přece, aby byly linie rovné jako hřeben, ne?

Bezpečnost především: Zdravé barvy pro zdravé děti

Miminko dýchá, ucítí, a když roste, ochutnává i zdi. Takže barva by měla být bez pochyb bezpečná. Vyberte barvu, která má nízký obsah VOC (těkavé organické látky) a je vhodná pro alergiky. Berete-li ekologii vážně, existují i přírodní nebo ekologické barvy. Vaše holčička si zaslouží pouze to nejlepší a nejzdravější prostředí, a to zahnuje i vzduch, kterým dýchá v jejím malém království.

Kreativní detaily a samolepky: Dětský pokoj jako umělecké dílo

Po celé té pracné přípravě je čas dostat se k tvoření! Chcete-li přidat kreativní touch, co takhle šablony? Hrady, koruny, květiny, nebo třeba jméno vaší holčičky – možností je nekonečno. Samolepky jsou také výbornou volbou pro ty, kteří chtějí něco snadno upravitelného. Je dobré si pamatovat, že vkus vaší malé náročnice se může změnit rychleji než počasí v dubnu.

Osobní koutek: Každá holčička potřebuje svůj prostor

Ať už je vaše dítě spisovatelkou v miniaturách nebo malou botaničkou pěstující fazole v kelímku na okně, měla by mít místo, které bude jen její. Mini stolek pro kreativní činnosti nebo zákoutí s polštářky pro čtení, to jsou skvělé způsoby jak podpořit nezávislost a rozvoj osobnosti vaší holčičky. Rámujte její obrázky, zavěste ruční práce a nechte ji cítit, že toto místnost je její pískoviště.

Vyberte nábytek, který poroste s vaším dítětem

Děti rostou jako z vody, opravdu. Sotva jste dořekli "Je tak malinká!", má už dětský pokojík těsný. Vybírejte proto nábytek, který s ní může růst. Rozkládací postele, stoly s nastavitelnou výškou, a skříně, do kterých se vejde i rostoucí sbírka princeznovských šatů jsou investice, které se vyplatí. A nakonec, proč kupovat nový stůl každé dva roky, když můžete mít jeden, který vydrží dětství?

Úložné prostory: Mistrovství v utajení

Hračky, knížky, kresby – jak to všechno má smysl, když je všude kolem chaos? A přesně pro tyto případy jsou tu úžasné úložné prostory. Jak říká tatínek Pavel, "pro každou věc místo a pro každou věcičku její prostor". Používejte krabice, košíky, regály a skříně, aby se vše zachovalo v přehledném systému. Bonusovým efektem je, že se vaše holčička naučí udržovat pořádek – alespoň teoreticky, ale stojí to za pokus, ne?

Finální doteky: Osvětlení a doplňky

Prohlížíme-li stránky interiérových časopisů, zastojsí nám dech nad těmi dokonalými dětskými pokoji. Ale teď je na vás, abyste to zrealizovali. Přidejte několik hezky dělaných polštářů, možná obraz s oblíbeným pohádkovým motivem. Osvětlení také udělá divy. Hvězdičky, které svítí ve tmě, nebo noční lampička s oblíbenou postavičkou může přidat tu správnou atmosféru pro dobrou noc. A raději si to celé pořádně zascrunchujte, protože tohle jsou kouzelné doteky, které budete chtít uchovat na fotkách a v srdci po celý život.

Tohle všechno zní jako hromada práce, ale věřte mi, čas strávený vytvářením tohoto prostoru se víc než vyplatí, když uvidíte záře v očích vaší malé holčičky. A kdo ví, třeba v tomto nově vymalovaném pokojíčku poroste další velká designérka, umělkyně, nebo třeba budoucí astronautka. Čemu věříme? Hodnocení práce je v těch malých záblesky radosti. Přeji hodně štěstí a ať se vám štětec v ruce netřese!