ČESKÝ VÝROBCE DŘEVOOBRÁBĚCÍCH STROJŮ

   Mobil: +420 777 264 661

   E-mail: info@marshal-cz.cz

Vkládací a odebírací dopravníky

Kombinovaný vkladač do dřevoobráběcího stroje MVZ-PR

 Kombinovaný vkladač MVZ-PR je zařízení neúplné strojní zařízení dopravníkového typu určené k mechanizovanému vkládání materiálu na bázi dřeva do dřevoobráběcího stroje. Zařízení je vždy nedílnou součástí konkrétního dřevoobráběcího stroje.

Zařízení je tvořeno dvěma samostatnými dopravníky, vodorovného řetězového umístěného na vstupu do stroje a pásovým dopravníkem pro dopravu lamel.

Řetězová dopravník je umístěn na dvou konzolách samotného dřevoobráběcího stroje. Těleso dopravníku je tvořeno ocelovým profilem tvaru Z, na němž je umístěna na výstupu z dopravníku elektropřevodovka s hnacím dvojitým řetězovým kolem, na vstupu do dopravníku je umístěno ložiskové těleso s napínacím řetězovým kolem. Mezi hnacím a napínacím kolem jsou umístěny kluzné odpružené lišty umožňující kopírování nerovnosti a zvýšení tření mezi řetězem a podávanými lamelami. Na kolech je uložen dvojitý válečkový řetěz zabezpečující podávání.

Pásový dopravník je samostatné zařízení na vlastním rámu. Dopravník je k základovému rámu přišroubován pomocí 3 + 3 ks bočních patek. Tyto umožňují po demontáži z jedné strany snadnou výměnu nebo otočení pásu. Pás je na straně výstupu poháněn elektropřevodovkou, na zadní napínací straně napínacím válcem. Napínací zařízení zároveň slouží k vyrovnání pásu.

Oba elektromotory jsou ovládány ze společného elektrického rozvaděče pomocí spínacích jednotek umístěných na skříni rozvaděče a rámu dopravníku.

Spolehlivou funkci vkládacího zařízení je možno docílit nastavením potřebné rychlosti. Toto je na zařízení umožněno dvěma samostatnými frekvenčními měniči, které v rozmezí 30 – 90 Hz umožní nastavit podávací rychlost od teoretické 10 až po 50 m/minutu. Nižší rychlost není doporučeno používat, nebylo by zajištěno potřebné chlazení motorů.

Základní parametry:

Rozměry zařízení (délka x šířka x výška) 4.500 x 1.000 x 1.500 mm
Min. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka 250 x 40 mm
Max. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 3.000 x 230 mm
Řetězový dopravník 0,75 kW
Pásový dopravník 0,37 kW
Hmotnost 480 kg

Kombinovaný vkladač do dřevoobráběcího stroje MVZ-SR

Kombinovaný vkladač MVZ-SR je zařízení neúplné strojní zařízení dopravníkového typu určené k mechanizovanému vkládání materiálu na bázi dřeva do dřevoobráběcího stroje. Zařízení je vždy nedílnou součástí konkrétního dřevoobráběcího stroje.

Zařízení je tvořeno řetězovým dopravníkem a excentrickým segmentem v kombinaci s gravitačním zásobníkem.

Řetězový dopravník je umístěn na dvou konzolách samotného dřevoobráběcího stroje. Těleso dopravníku je tvořeno ocelovým profilem tvaru Z, na němž je umístěna na výstupu z dopravníku elektropřevodovka s hnacím dvojitým řetězovým kolem, na vstupu do dopravníku je umístěno ložiskové těleso s napínacím řetězovým kolem. Mezi hnacím a napínacím kolem jsou umístěny kluzné odpružené lišty umožňující kopírování nerovnosti a zvýšení tření mezi řetězem a podávanými lamelami. Na kolech je uložen dvojitý válečkový řetěz zabezpečující podávání.

Elektromotor je ovládán z elektrického rozvaděče pomocí spínací jednotky umístěných na skříni rozvaděče a rámu dopravníku.

Spolehlivou funkci vkládacího zařízení je možno docílit nastavením potřebné rychlosti. Toto je na zařízení umožněno frekvenčním měničem, které v rozmezí 30 – 90 Hz umožní nastavit podávací rychlost od teoretické 10 až po 50 m/minutu. Nižší rychlost není doporučeno používat, nebylo by zajištěno potřebné chlazení motorů.

Technické parametry:

Rozměry zařízení (délka x šířka x výška) 1.200 x 1.000 x 1.500 mm
Min. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 200 x 40 mm
Max. rozměry vkládaného materiálu (délka x šířka) 2.000 x 230 mm
Řetězový dopravník 0,75 kw
Hmotnost 480 kg

Válečkový vkladač

Mechanizace na vstupu do stroje

Mechanizace na výstupu

Řetězový vkladací dopravník do stroje s příčnou manipulací

Mechanizace vkládání - třídění

Mechanizace vkládání - třídění - zkracování

Rozebírač hráně + zkracovací pila

 

Veškerá zařízení tohoto typu jsou vyráběna na zakázku dle konkrétních požadavků technologie a zpracovaného materiálu.
Provedení závisí na druhu materiálu a obráběcího stroje.  

Vytvořeno v systému shopadmin® 2020