ČESKÝ VÝROBCE DŘEVOOBRÁBĚCÍCH STROJŮ

   Mobil: +420 777 264 661

   E-mail: info@marshal-cz.cz

Čepovací stroj MVF-5CM

Čepovací stroj MVF-5CM je jednoúčelový dřevoobráběcí stroj určený pro výrobu miničepu při výrobě nekonečného vlysu. Stroj je vybaven kapovací pilou s roztřískovacím zařízením, pro přesné zarovnání čepovaných dílců, a čepovací frézkou.

Základ stroje tvoří ocelová svařovaná skříň ze silnostěnných ohýbaných plechů v nosných částech zpevněných silnostěnnými válcovanými profily. Ložisková tělesa jsou z litiny. Frézovací vřeteno spolu s hlavním motorem je uloženo ve svislém vedení umožňujícím přesné výškové nastavení s digitální indikací.

Kapovací agregát zajišťuje přesné zarovnání čepovaného materiálu, je uložen v příčném vedení umožňujícím nastavení délky zarovnání vůči čepovanému agregátu s přesností na 0,1 mm. Přesné nastavení délky zarovnání umožňuje nastavení hloubky miničepu na 10 mm i při výšce zubů nástroje 11 mm.

Čepovací stůl je tvořen zakládacím pásovým dopravníkem a otočným válečkovým stolem. Je uložen na kaleném lineárním vedení, ložiska jsou vybavena speciálními kryty do prašného prostředí. Pojezd vozíku je vybaven plynulou regulací s možností nastavení rychlosti 3-20 m/min. Stroj je vybaven vzduchotechnikou a elektronickým řídícím systémem zajišťujícím maximální spolehlivost a bezporuchovost stroje. 

Celokapotovaná konstrukce je uvnitř obložená tlumícím mikroporézním materiálem, kontrola průběhu pracovního procesu je umožněna dvěma okny v přední karotáži stroje.

Stroj je schopen bezpečně vykonávat své funkce v prostředí s nebezpečím požáru hořlavých prachů podle ČSN 33-2000-3 1995.

Základní výbava:

  • čepovací stroj MVF-5CM
  • pomocná dráha čepovacího stolu
  • periferní ovládací panel
  • tlaková nanášečka PUR lepidla na zubový spoj (do výšky 250 mm)
     

Technické parametry:

Výška paketu 30-250 mm
Délka lamely  300-2.500 mm
Čepovací vozík (délka x šířka) 1.000 x 500 mm
Otočný válečkový stůl (délka) 1.500 mm
Hlavní motor 30 kW
Hlavní vřeteno Ø50 mm
Max. průměr nástroje 260 mm
Motor kapovací pily s roztřískovačem 5,5 kW
Průměr nástroje kapovací pily s roztřískovačem 300 mm
Odsávání Ø100 + 150 mm
Hmotnost 2.000 kg
Vytvořeno v systému shopadmin® 2020